Referencje

Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza imienia Stanisława Staszica w Krakowie jest jedną z największych i najlepszych uczelni technicznych w kraju. Założona w roku 1919 roku jako Akademia Górnicza, uczelnia kształci obecnie przeszło 30 tysięcy studentów, zatrudniając przy tym ponad 2 tysiące pracowników naukowych. Uczelnia słynie z bardzo dobrych kontaktów z przemysłem oraz dużej ilości programów naukowo-badawczych prowadzonych wspólnie z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Ośrodek specjalizujący się w pracach badawczo-rozwojowych dotyczących technologii ceramiki, szkła i materiałów budowlanych. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych posiada aparaturę badawczą odpowiadającą najnowszym standardom, umożliwiającą uczestnictwo w wielu projektach badawczych oraz rozwojowych wspólnie z ośrodkami naukowymi oraz przemysłowymi. Ośrodek posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji.

Grupa Górażdże

Krajowy lider w produkcji cementu, wiodący producent betonu towarowego oraz kruszyw. Grupa Górażdże jest własnością międzynarodowego koncernu Heidelberg Cement, czwartego największego na świecie producenta cementu, działającego w 40 krajach świata. W Polsce, do Grupy Górażdże należą Cementownia Górażdże, Przemiałownia Cementu Ekocem oraz 50 betoniarni i 14 kopalń kruszyw. 

Grupa Ożarów

 Firma wchodzi w skład międzynarodowego koncernu CRH, z siedzibą w Irlandii, znajdującego się w gronie największych producentów materiałów budowlanych na świecie, prowadząc produkcję w 25 krajach świata. W Polsce, do Grupy Ożarów należą Cementownia Ożarów, Cementownia Rejowiec, Zakłady Przemysłu Wapienniczego Trzuskawica, zakłady produkujące betony wibroprasowane i komórkowe oraz mieszanki mineralno – asfaltowe, a także Olsztyńskie Kopalnie Surowców Mineralnych.

Cementownia Małogoszcz

Cementownia Małogoszcz wyposażona jest w trzy linie produkujące klinkier metodą suchą, oraz w cztery linie do produkcji cementu. Cementownia wchodzi w skład Francuskiej grupy Lafarge założonej w 1833 roku, największego producenta cementu na świecie.

W.R. Grace

Amerykański konglomerat specjalizujący się w produktach chemicznych. Posiada dywizję zajmującą się domieszkami do cementu i betonu - Grace Construction Products. Szeroka gama produktów obejmuje włókna i domieszki betonowe, produkty dla betonu architektonicznego, dodatki do obróbki cementu, produkty do lekkich i ciężkich prefabrykatów betonowych, dolne warstwy pokrycia dachowego, strukturalne systemy wodoszczelne i produkty ognioodporne.

Grupa Atlas


Polski koncern materiałów budowlanych, działający na rynku materiałów budowlanych. Jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek, posiadająca 13 zakładów produkcyjnych oraz 5 kopalni surowców mineralnych. Od lat firma umacnia swoją obecność na rynku produktów gipsowych. 

[ polski ] [ english ]
BRANŻA CEMENTOWA w Polsce EKOLOGIA w trosce o środowisko HISTORIA 150 lat tradycji